Společnost vítězem krajského i celostátního kola JuniorErb

Junior Erb je speciální cena pro web prospěšný místu vašeho bydliště. Hodnocena je nápaditost, přehlednost stránek, uživatelská přívětivost, použité webové technologie a další. Školní projekt Společnost se do soutěže registroval.

Jako první byl vyslán Ondřej Suchánek, autor dynamické části webových stránek, do finále krajského kola. To se uskutečnilo ve čtvrtek 13. března v reprezentativních prostorách rezidence primátora jako součást slavnostního ceremoniálu předávání cen Zlatý erb 2014, soutěže o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí. Prezentace Ondřeje Suchánka s praktickými ukázkami oživila slavnostní předávání a Ondřej mohl pár minut poté přebírat za první místo diplom a hodnotné ceny od radního hl. města pro informatiku, Ing. Jana Vašíčka. Na závěrečném banketu jsme byli kontaktování zástupci městské části Praha 2, kteří projevili o projekt zájem.

Celostátní finále proběhlo v sobotu 15. března na Fakultě informačních technologií jako součást vyhlášení soutěží a konference Junior Internet 2014. Ve velkém stylu se prezentace ujali žáci Jan Vlasák a Prokop Vopařil. V těžké konkurenci ostatních projektů obsadili uspokojivé první místo. Diplom a hodnotné ceny tentokrát předával Mgr. Petr Naske, předseda Jednoty školských informatiků.

V pondělí 7. dubna se zástupci projektu Společnost na pozvání místopředsedy Senátu Parlamentu ČR Přemysla Sobotky zúčastnili 17. ročníku konference ISSS, Internet ve státní správě a samosprávě. V dopolední části žáci v přiděleném prezentačním stánku představovali Společnost návštěvníkům konference. Od jedenácté hodiny byl vítězný projekt soutěže Junior Erb představen Jankem Vlasákem místopředsedkyni EK a komisařce pro digitální agendu Neelie Kroes a ředitelce Mezinárodního visegrádského fondu Karle Wursterové. Následovala hodinová diskuze a slavnostní předání pamětních listů od komisařky Neelie Kroes. Od 13:00 žáky čekalo setkání s hejtmanem Kraje Vysočina Jiřím Běhounkem a místopředsedou Evropského parlamentu Oldřichem Vlasákem. Ti žákům předali pamětní list od Přemysla Sobotky, který se z pracovních důvodů nemohl nakonec konference zúčastnit. Po náročném výkonu následoval zasloužený oběd a plni zážitků se žáci vraceli zpět z Hradce Králové do Prahy. Jedním z nich bylo darování produktů Společnosti politickým osobnostem. Sama komisařka Neelie Kroes přijala náhrdelník z dílny Kristýny Kocourkové. Největší úspěch však sklidili čokoládové pralinky Hajdulinky z cukrárny Báry Hajičové, které hejtman Kraje Vysočina rozdával při předávání pamětních listů.

Oficiální web projektu zde.

Galerie

Posted in Ostatní.